Hikayeni Yaz, Paylaş
Badem'e Danış - Online Canlı Destek
Madde Bağımlılığı ile Mücadele, ayaktan tedavi
Madde ve Alkol Bağımlılığı ile Mücadele
Alkol Bağımlılığı ile Mücadele, rehabilitasyon merkezi
Alkol Bağımlılığı ile Mücadele, Canlı Destek
BADEM , Madde bağımlılığı mücadele, ayaktea tedavi, danışma ve eğitim merkezi
  • Madde ve Alkol Bağımlılığında Ayaktan tedavi, canlı destek
  • Madde ve Alkol Bağımlılığında Ayaktan tedavi, canlı destek

Haberinasli Sitesinde BADEM!

AĞIMLILIKLA MÜCADELEDE BİR İLK

İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği ve Sancaktepe Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü proje ile Türkiye’de bir ilke imza atılıyor. Türkiye’nin Bağımlılıkla Mücadele İlk Ayaktan Tedavi, Rehabilitasyon ve Danışma Merkezi (BADEM), Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken ve Müsteşar Prof. Dr. Eyüp Gümüş’ün katılacağı açılışla hizmete giriyor.

Son zamanlarda halk sağlığını tehdit eden en önemli sağlık problemlerinden biri olan madde bağımlılığı Türkiye’nin gündeminde de çokça yer alıyor. Bu kapsamda yapılan projelere bir yenisi daha eklendi.

Madde bağımlılığına yönelik ayakta tedavi, rehabilitasyon, danışma ve eğitim hizmetlerini bir arada sunan Sancaktepe Bağımlılık Danışma ve Eğitim Merkezi – BADEM projesi, bağımlılıkla mücadelede şimdiden örnek projeler arasına girdi.

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje kapsamında kurulan BADEM, psikiyatrist, psikolog, hemşire ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan uzman bir ekip hizmet verecek.

Proje kapsamında bağımlılıkla etkin mücadele için yerel yönetimlerin tüm aktörleriyle güçlü bir koordinasyon ağı kuruldu. Sancaktepe Kaymakamlığı, Sancaktepe İlçe Müftülüğü, Sancaktepe İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’nin de ortak olduğu proje ile özellikle madde ve alkol bağımlısı olan ya da risk altında bulunan gençlere tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmetleri verilecek. Gençler, bağımlılık tedavilerini sürdürürken bir yandan da sosyal hayata katılım noktasında mesleki eğitimler alacak. Bununla birlikte aileler ve eğitimciler için düzenlenecek bilgilendirme ve eğitim programları ile tüm toplumun bu konuda bilinçlendirilmesi ve farkındalığın artırılması hedefleniyor.

BADEM’e Bir Danış

Projenin bir diğer örnek faaliyeti ise www.bademedanis.com web sitesinde hizmet vermek üzere kurgulanmış olan “BADEM’E BİR DANIŞ” platformu… Merkeze gelmekten kaçınan bireyler, internet ortamında, merkezde görev yapan uzman bir psikolog ile iletişime geçerek online olarak danışma hizmeti alabilecek.

Bu yıl içerisinde faaliyete başlayacak olan Sancaktepe Bağımlılık Danışma ve Eğitim Merkezi’nin ilk yılında 20 bin kişilik kitleye ulaşması bekleniyor.

BADEM’in 18 Mart 2016 Cuma günü açılışı yapılacaktır.

Tarih: 18 Mart 2016

Saat: 11:00

Yer: Osmangazi Mh. Hilal Cd. No:22 Samandıra/Sancaktepe

url: http://www.haberinasli.com/?p=34297


Tarih : 17 Mart 2016