Hikayeni Yaz, Paylaş
Badem'e Danış - Online Canlı Destek
Madde Bağımlılığı ile Mücadele, ayaktan tedavi
Madde ve Alkol Bağımlılığı ile Mücadele
Alkol Bağımlılığı ile Mücadele, rehabilitasyon merkezi
Alkol Bağımlılığı ile Mücadele, Canlı Destek
BADEM , Madde bağımlılığı mücadele, ayaktea tedavi, danışma ve eğitim merkezi
  • Madde ve Alkol Bağımlılığında Ayaktan tedavi, canlı destek
  • Madde ve Alkol Bağımlılığında Ayaktan tedavi, canlı destek

Sancaktepeses Haber Sitesinde BADEM

SANCAKTEPE -  Sancaktepe Belediyesi ve İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği’nin ortaklaşa yürüttüğü projede, Türkiye’de bir ilke imza atıldı.Bağımlılıkla mücadele ilk ayaktan tedavi, Rehabilitasyon ve Danışma Merkezi (BADEM)  18 Mart Cuma günü Sancaktepe’de hizmete açıldı.

 
Törene Belediye Başkanı İsmail Erdem, AK Parti İstanbul Milletvekilleri İsmet Uçma, Azmi Ekinci,Osman Boyraz, Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreteri Doç.Dr.Kemal Memişoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Açılış töreni’nde konuşan Belediye Başkanı İsmail Erdem,son zamanlarda halk sağlığını tehdit eden problemlerden biri olan madde bağımlılığına bu merkez sayesinde ciddi anlamda çözüm getireleceğini belirterek “Bugün de yine toplum sağlığı için önemli bir merkezimizin, Bağımlılık Danışma ve Eğitim Merkezi’nin burada açılışını gerçekleştiriyoruz. Bünyesinde psikolog, psikiyatrist, hemşire ve çeşitli sağlık çalışanlarını barındıracak olan merkezimiz Türkiye’de ilk, tek ve model uygulama olacak.Bağımlılıkla mücadelede ilk ‘Ayaktan Tedavi, Rehabilitasyon ve Danışma Merkezi’ olan BADEM’de bağımlı vatandaşlarımız çeşitli aktivitelerde bulunup sosyal hayata entegre edilirken, aileleri de çeşitli bilgilendirici konferans ve seminerlerle aydınlatılacak.Madde bağımlılığı, günümüzde sadece ülkemizde değil, dünyada toplumları tehdit eden en büyük sorunlardan biri. Ben öyle inanıyorum ki, bu merkezimiz sayesinde biz, bağımlılıkla savaş anlamında önemli bir mesafe kat edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
Protokol konuşmalarını gerçekleştiren AK Parti İstanbul Milletvekilleri İsmet Uçma, Azmi Ekinci,Osman Boyraz, Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan ise Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Bağımlılıkla mücadele ilk ayaktan tedavi, Rehabilitasyon ve Danışma Merkezi (BADEM)  açılışında emeği geçen Başta Belediye Başkanı İsmail Erdem olmak üzere herkese teşekkür etti.
 
Protokol konuşmalarının ardından Osmangazi Mahallesi Hilal Caddesi üzerinde bulunan Bağımlılık ve Danışma Merkezi (BADEM) kurdele töreninin ardından hizmete açıldı.
 
 
url: http://www.sancaktepeses.com/haber/sancaktepe-haber_1/bagimlilikla-mucadelede-bir-ilk-badem/38375.html

Tarih : 20 Mart 2016