Hikayeni Yaz, Paylaş
Badem'e Danış - Online Canlı Destek
Madde Bağımlılığı ile Mücadele, ayaktan tedavi
Madde ve Alkol Bağımlılığı ile Mücadele
Alkol Bağımlılığı ile Mücadele, rehabilitasyon merkezi
Alkol Bağımlılığı ile Mücadele, Canlı Destek
BADEM , Madde bağımlılığı mücadele, ayaktea tedavi, danışma ve eğitim merkezi

Sihirli Mantar

Sihirli Mantar Maddesinin Beyne ve Bedene Etkileri

Kullanımı takiben gözde odaklanma güçlüğü yaşanır. Renklerin daha canlı ve parlak bir hale geldiği halüsinasyonlar yaşanır. Bu etkiler 2-4 saat sürebilir.  

Kullanıcılar sihirli mantar kullanımında uzun süreli etki olarak  “flashback” deneyimi yaşayabilirler. Flashback deneyimiyle kişi beklenmedik bir şekilde yaşadığı şeyleri tekrar yaşantılayabilir. 

Sihirli mantarın etkisi kişinin kullanmadan önceki ruh haline göre değişkenlik gösterir. Kişi maddeyi kullanmadan hemen önce kendini iyi hiissediyorsa güzel hayaller yaşantılar. Baş dönmesi, merak duygusu ve iştah artışı gözlenir. Kötü hissediyorsa,  "bad trip" yaşayabilir. Bad tripte halüsinasyonlar yoğundur. Psikotik bir tablo hakimdir. Bu sırada kullanıcılar delirme ve ölüm korkusu yaşayabilirler. Kendilerini güvende hissetmezler.  Şiddetli baş ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi ve bayılma hali yaşanır. 

Yükdez doz kullanımda şiddetli mide bulantısı, endişe hali, zamanın çok yavaşladığı hissi, gördüğü hayalleri anlatma, vücut ısısnda, kan basıncında ve kalp atışında hızlanma görülür.