Hikayeni Yaz, Paylaş
Badem'e Danış - Online Canlı Destek
Madde Bağımlılığı ile Mücadele, ayaktan tedavi
Madde ve Alkol Bağımlılığı ile Mücadele
Alkol Bağımlılığı ile Mücadele, rehabilitasyon merkezi
Alkol Bağımlılığı ile Mücadele, Canlı Destek
BADEM , Madde bağımlılığı mücadele, ayaktea tedavi, danışma ve eğitim merkezi

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kişi ne kadar sürede bağımlı olur?

Kişinin ne kadar sürede bağımlılık geliştireceği ön görülemez. Bağımlılık gelişmesi sürecini; kişinin özellikleri, genetik yatkınlığı, kullandığı maddenin özellikleri, maddeyi kullanım şekli ve miktarı gibi etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. 

Bağımlılık tamamen iyileşir mi?

Bağımlılık bir beyin hastalığıdır. Kişi madde kullanmadığı dönem için iyileşir fakat hayat boyu tekrar madde kullanmaya başlama riski altındadır. 

Esrar bağımlılık yapar mı?

Evet. Esrar bağımlılık yapar. Esrar kullanımı bırakıldığında; huzursuzluk, uykusuzluk, sinirlilik gibi yoksunluk belirtileri ortaya çıkar. 

Tedavi için yatmak zorunda mıyım?

BADEM ayakta tedavi hizmeti veren bir danışmanlık ve tedavi merkezidir. Bağımlılık tedavisinde yatarak tedavi şartı yoktur. Fakat uzmanlarımızla gerçekleştirdiğiniz görüşmede yatarak tedavinin daha iyi bir plan olduğu kararına varırsanız yatışınız için sevkinizi gerçekleştirebilmekteyiz.

Madde kullanmak ölüme yol açar mı?

Evet. Madde etkisiyle gerçekleşen ani ölümlerin yanı sıra maddelerin uzun dönem etkisinden dolayı da ölümler gerçekleşir. 

İradesiz kişiler mi bağımlı olur?

Bağımlılık bir beyin hastalığıdır. İrade ile bir ilgisi yoktur.

Bağımlı değilim fakat madde kullanıyorum. BADEM’e danışabilir miyim?

BADEM sadece yoğun madde kullanımı olan bireylere değil; bir ya da daha fazla kez madde denemiş kişilere de hizmet vermektedir. Bize madde-alkol kullanımınızla ilgili her konuyu danışabilirsiniz.  

Tedavim ne kadar sürecek?

Bağımlılık tedavisi uzun sürelidir. Bu süre, kullanan kişinin ve kullandığı maddenin özelliklerine göre değişir. Bu sebeple tedavinin uzun aralıklarla olsa da uzun süre devam etmesinde yarar vardır.